دیوار گچی

دیوار گچی از مخلوط کردن آب و گچ که دارای گچ ریزتر نسبت به گچ معمولی می باشد تولید شده است. شکل دیوار گچی مکعب مستطیلی بوده  و دارای سطحی صاف و یکنواخت می باشد و دارای شیار و زبانه هایی می باشند که با استفاده  از آن ها می توان بلوک ها را به راحتی در کنار یکدیگر قرار داد. ملاتی که در بین دیوار گچی استفاده می شود از چسبی است که از مخلوط چسب درست می شود و پس از ای که مورد استفاده قرار گرفت همرنگ سایر قسمت های دیوار گچی می شود.

می توان دیوار گچی را به شکل رنگی تولید نمود که باید برای تولید دیوار گچی رنگی استانداردهایی را رعایت نمود.  همچنین برای تفکیک در نوع تولید دیوار گچی از رنگ های مختلفی در تولید ا استفاده می شود.

دیوار گچی چه کاربردی دارد

برای ساخت دیوار توپر از دیوار گچی استفاده می شود. از دیوار گچی برای  جدا کردن قسمت های مختلف ساختمان استفاده می شود البته از دیوار گچی برای دیوار غیر باربر استفاده می شود.

برای نصب دیوار گچی باید محل مورد نظر را به شکل کاملی اندازه گیری کنید و خط کشی های لازم را در محل مورد نظر انجام دهید گس از این مرحله ملات در محل مورد نظر می ریزند و پس از این که کمی محکم شد دیوار گچی  را کار می گذارند. بهتری است کام دیوار گچی به سمت بالا باشد که به همین جهت زبانه دیوار در اولین ردیف با اره بریده می شود و بعد از این مرحله دیوار گچی نصب شود.

برای این که دیوار گچی را به دیوارهای اطراف وصل نمایید باید از لرزه گیر و عایق بندی استفاده کنید و در نهایت توسط شاخک هایی که برای دیوار در نظر گرفته شده است دیوار گچی را نصب نمود. پس از این که کام بولک های ردیف اول با ملات پوشانده شد دیوار گچی را در ردیف های بعدی می چینند که این ردیف ها را با کمک چکشی از جنس پلاسیک محکم می کنند. در هنگام کار متوجه می شوید که  ملات بر اثر برخورد چکش بیرون می زند که می تواند آن ها را با کارتک جمع کنید.

در صورتی که در هنگام نصب دیوار گچی متوجه شدید که اندازه مورد نظر شما کمتر از اندازه دیوار گچی می باشد می توانید به دقت دیوار گچی را برش داده و از آن استفاده کنید.

مزایای استفاده از دیوار گچی

دیوار گچی دارای وزن کمی می باشد و در برابر صدا خاصیت اکوستیکی دارد و می توان با دیوار گچی سطحی صاف داشت.  نصب دیوار گچی آسان بوده و به سرعت می توان دیوار گچی را نصب نمود و آن به دلیل وجود شیار و زبانه ای است که در دیوار گچی تعبیه شده است. مقرون به صرفه بودن دیوار گچی از دیگر مزایای استفاده از دیوار گچی می باشد.

1مجموع 2 محصول
1مجموع 2 محصول
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :