پوکه معدنی

پوکه معدنی سنگی آتش فشانی است که دارای وزنی سبک و متخلخل می باشد. پوکه معدنی از مناطق آتشفشانی استخراج می شود. نوع این سنگ که پوکه معدنی نام دارد تفاوت بسیاری با سایر سنگ ها دارد و پوکه معدنی نسبت به سنگ های معمولی ظاهری عجیب دارد.

مزایای پوکه معدنی

از مزایای پوکه معدنی می توان به وزن سبک آن نسبت به سایر مصالح ساختمانی نظیر شن و ماسه اشاره نمود. همچنین پوکه معدنی دارای درجه سختی و تخلخل بالایی می باشد. پوکه معدنی در ابعاد مختلف از ابعاد گرد و غبار تا قطعات بیش از 100 میلی متر یافت می شود. که هر کدام از سایزهای پوکه معدنی را می توان برای مصرف خاصی مورد استفاده قرار داد. پوکه معدنی در برابر گرما و سرما و سر و صدا عایق می باشد و برای شیب بندی از آن استفاده می شود. دانسیته پوکه معدنی از 1 کمتر می باشد و بر روی آب معلق می ماند. استفاده از پوکه معدنی وزن ساختمان  را تا دو سوم کاهش می دهد و در برابر زلزله نیز مقاومت بیشتری دارد. یکی دیگر از موارد استفاده پوکه معدنی ترکیب پوکه معدنی با خاک است که تخلخل خاک را افزایش خواهد داد.

نحوه شکل گیری پوکه معدنی

زمانی که دما در زمین افزایش پیدا می کند در نتیجه سنگ ها در لایه زیرین پوسته زمین به مذاب تبدیل می شوند. هنگامی که این سنگ ها به شکل مذاب به روی زمین می رسند بر ری دامنه کوه آتشفشان قرار می گیرند. این زمانی است که وضعیت جوی به دلیل وجود گازهای سمی تغییر می کند و هوا بارانی می شود. با بارش باران بر روی این مواد سنگ ها برای چند ساعتی سرد می شوند.

این گدازه های هنگامی که سرد می شوند نوعی سنگ معدنی ایجاد می شود که وزن و استحکام آن ها با دیگر انواع سنگ متفاوت می شود. به این نوع از سنگ پوکه معدنی می گویند.

1مجموع 6 محصول
1مجموع 6 محصول
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :