گچ

میزان گچ که در سال تولید می شود هر ساله رو به افزایش می باشد. در بسیاری از کشورها نظیر ژاپن که دارای معدن گچ نمی باشند گچ را به صورت شیمیایی تولید می کنند.

تولید گچ به روش های مختلف

یکی از روش هایی که با آن روش گچ تولید می شود پخت گچ به به شکل اتوماتیک می باشد و لی از آن جا که تولید گچ با روش های مختلف دارای مزایا و معایبی می باشد بنابراین کرخانه تولید گچ به روش های مختلفی اقدام به تولید گچ می کند که برای نیازهای مختلف مناسب باشد.

بتن گچی

این نوع از بتن از مخلوط شن و ماسه بادی و یا خرده ها و تراشه های چوب و یا دانه های سنگ مصنوعی و انواع توری های متنوع با دوغاب گچ حاصل می شود.

تخته گچی

این نوع گچ از سه لایه تشکیل شده است. لایه درونی تخته گچی از گچ معمولی می باشد که با تار شیشه و خمیر کاغذ و رموادی از این قبیل ترکیب شده است. اطراف این گچ هم از لایه ای به نام کرافت پوشانده شده است. از تخته گچ برای آستر در اندود کاری استفاده می شود.تخته گچ همچنین در برابر حرارت و صدا عایق خوبی است و مقاومت خوبی نیز در برابر آتش از خود نشان می دهد.

گچ سبک

برای این که دیوار و یا تکه ای سبک گچی ساخته شود به ملات گچ نرمه کاه، پوسته برنج و یا پوشال و یا خاک اره و ورمیکولیت که که منبسط شده باشد اضافه می شود که این نوع از گچ عایق حرارتی می باشد و به صورت اکوستیک بوده و آتش نیز نمی تواند به راحتی این گچ را از بین ببرد.

خواص گچ

گچ دارای دو خاصیت کلی می باشد که عبارتند از زودگیر بودن و افزایش حجم در هنگام سفت شدن ولی گچ دارای خواص دیگر نیز می باشد یکی این که گچ در برابر آتش سوزی مقاومت بالایی دارد و در برابر سر و صدا عایق بوده و آکوستیک می باشد. یکی دیگر از مزایای استفاده از گچ این است که گچ ارزان بوده و به مقدار کافی از آن در کارگاه ها موجود می باشد.

از دیگر خواصی که می توان برای گچ بیان کرد این است که می توان گچ را به شکل های مختلفی درآورد و خاصیت شکل پذیری بالایی دارد و می توان در بخش های مختلف ساختمان از آن استفاده به شکل زیبایی استفاده نمود.

یکی دیگر از خواص گچ خاصیت رنگ پذیری آن است که پس از خشک شدن می توان هر نوع رنگی را بر روی آن بزنید.

12مجموع 24 محصول
12مجموع 24 محصول
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :