یونولیت کرومیت

در حال حاضر استفاده از یونولیت کرومیت یکی از مهم ترین ابزراها و گزینه ها برای ساخت سقف در ساختمان محسوب می شود. اگر از یونولیت کرومیت برای سقف استفاده کنید می توانید بتن ریزی را همزمان برای آن ها انجام دهید که از نظر اقتصادی بسیار مقرون به صرفه می باشد. طراحی و تولید یونولیت کرومیت باید بر اساس استاندارد انجام باشد و باید مطابق با آیین نامه و نشریه شماره 151 سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور باشد. در ابتدا که یونولیت کرومیت برای استفاده در نظر گرفته شد مشکلات زیادی برای محاسبه و طراحی یونولیت کرومیت برای سقف وجود داشت که بعداً با تولید نرم افزارهای تولید و محاسبه این مشکل حل شد. با استفاده از این نرم افزار یونولیت کرومیت به گونه ای طراحی شود که بتواند باری که به آن وارد می شود را تحمل نماید و همچنین مانع از استفاده از فولاد اضافی در تیرچه ها خواهد شد و به  این ترتیب علاوه بر این که طراحی بهینه انجام می شود از نظر اقتصادی نیز مقرون به صرفه خواهد بود.

مزایای استفاده از یونولیت کرومیت

اجرای سقف یونولیت کرومیت دارای مزایایی می باشد که از آن دست می توان به افزایش میزان سرعت اجرا که در نهایت باعث کاهش هزینه ها می شود اشاره نمود. همچنین هزینه ای که برای حمل و نقل می پردازید نیز بسیار پایین تر از ابزار دیگر می باشد. در زیر این نوع از بلوک شیارهایی وجود دارد  که باعث می شود تا گچ و خاک نسبت به هم پیوستگی کافی داشته باشند.

مزایای اجرای سقف یونولیت کرومیت

از دیگر مزایای یونولیت کرومیت برای سقف می توان به عدم نیاز آن به شمع اشاره نمود. در اجرای یونولیت کرومیت باید بدانید که تیرچه ها می توانند بار را تحمل نمایند و بنابراین دیگر نیازی به  استفاده از شمع برای یونولیت کرومیت در هیچ مرحله ای نمی باشد.

اجرای سقف یونولیت کرومیت ساده تر از انواع دیگر سقف می باشد و یکی از دلایل آن وزن کمتر یونولیت کرومیت نسبت به سایر مصالح می باشد. پس از 48 ساعت بعد از بتن ریزی بر روی سقف می توان بر روی سقف رفت و آمد کرد و عملیات ساختمانی را می توان از سر گرفت.

تیرچه ها خود ایستا هستند و قابلیت تحمل بار را در هر مرحله ای با استفاده از یونولیت کرومیت دارد و به این ترتیب کمترین تنش در سقف یونولیت کرومیت ایجاد می شود.

1مجموع 2 محصول
1مجموع 2 محصول
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :