سیمان سفید

یکی از تعاریف سیمان سفید این است که سیمان سفید، همان سیمان پرتلند خاکستری می باشد که تمامی اجزاء رنگی در مواد اولیه سازنده آن حذف شده باشد. اما، این تعریف نمی تواند نشان دهنده تمامی تلاشهای لازم برای تولید سیمان سفید در مراحل انتخاب مواد اولیه و انرژی مصرفی باشد. برای دستیابی به خواص مورد نظر در محصول تولیدی، بایستی تمهیدات ویژه ای در رابطه با مواد اولیه کلینکر سفید و همچنین سوخت مورد استفاده جهت پخت در کوره، در نظر گرفته شود.

سیمان سفید محصولی است منحصربه فرد که عموما به منظور زیباسازی و کارهای تزئینی در پروژه های ساختمانی لوکس به کار برده می شود و استفاده از آن به جای سیمان خاکستری به منظور تولید بتن از نظر اقتصادی مقرون به صرفه نمی باشد. سیمان سفید از خانواده سیمان های خاص به شمار می رود که در مقایسه با سیمان خاکستری معمولی از حجم تولید پایینتری برخوردار می باشد (حدود یک درصد، معادل 35 میلیون تن در جهان)

مهمترین ویژگی و شناسه سیمان سفید، رنگ سفید یکنواخت آن میباشد که با دقت زیادی در آزمایشگاه بر طبق دستورالعمل های CIE کنترل میشود.

برای تولید کلینکر سفید نیاز به انتخاب مواد اولیه و جریان عمل مناسب کوره میباشد. همچنین تولید کلینکر سیمان سفید در مقایسه با تولید کلینکر سیمان خاکستری، به طور قابل توجهی میزان مصرف انرژی را افزایش میدهد. به همین دلیل، قیمت سیمان سفید از همتای خاکستری خود بیشتر بوده و ظرفیت تولید جهانی کمتری دارد.

1مجموع 3 محصول
1مجموع 3 محصول
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :