یونولیت

یونولیت در ایران با نام های مختلفی شناخته می شود که از آن جمله می توان به پلاستوفوم و آکاسیف اشاره کرد ولی نام اصلی یونولیت، پلی استیرن انبساطی می باشد. یونولیت در واقع ماده ای است سبک و متخلخل که به طور معمول دارای رنگی سفید می باشد که استفاده از آن در بسته بندی و ایجاد عایق صوتی و حرارتی می باشد. می توان گفت یونولیت نوعی پلیمر سفید می باشد که در برابر صدا و حرارت و رطوبت عایق خوبی محسوب می شود. یونولیت، حاصل از فرایند پتروشیمی می باشد. برای ساخت یونولیت، مواد پلی استایرن را داخل قالب ریخته  و پس از انبساط یونولیت تولید می شود.

یونولیت چه کاربردی دارد

اجرای یونولیت به جای سفال دارای سرعت بیشتری بوده و همچنین عایق خوبی محسوب می شود و البته سبک وزنی یونولیت می تواند یکی از نکات مثبت یونولیت نسبت به سفال باشد. در سفال نیز برای این که سفال دارای خاصیت عایق بودن باشد در آن از یونولیت استفاده می کنند. در صورتی که ر ساخت یونولیت استانداردهای لازم نیز در نظر گرفته شود یونولیت در برابر حریق نیز مقاومت مناسبی از خود نشان می دهد. البته باید این نکته را در نظر گرفت که یونولیت هایی که با فوم های ایرانی ساخته می شوند در برابر حریق عایق خوبی محسوب نمی شوند. ولی بسیاری از انواع یونولیت خارجی هستند که باعث شعله نمی شوند برای دریافت اطلاعات دقیق تر درباره انواع یونولیت که قابل اشتعال نیستند می توانید با شرکت فروش و پخش مصالح ساختمانی آرین سازه رهام تماس بگیرید.

از خواص یونولیت می توان به عایق بودن 42 دسیبل ان در برابر صدا و همچنین 35 درصدی آن در برابر گرما در هر 10 سانتی متر مربع اشاره نمود.

یونولیت ساختمانی

یکی از انواع یونولیت که یونولیت ساختمانی می باشد دارای وزن بالایی بوده و این به دلیل فشرده بودن و چگالی بالای این نوع یونولیت می باشد. یونولیت فشرده پر مصرف ترین نوع یونولیت در صنایعی مانند صنایع ساختمانی، خودروسازی و مجسمه سازی و درب ضد سرقت و بسیاری دیگر از موارد می باشد.

یونولیت سقفی استاندارد

در سال های اخیر یونولیت سقفی استاندارد برای قالب بتن برای سقف تیرچه بلوکی مورد استفاده قرار می گیرد. چگالی این نوع از یونولیت 12 می باشد که دارای ابعاد 200*50*25 می باشد.

یونولیت دیواری

به دلایل مختلفی یونولیت دیواری مورد استفاده قرار می گیرد که از آن دست می توان به دیوار پوش فوم، تزئینی، دیوارپوش وdpanel اشاره نمود. 

1مجموع 5 محصول
1مجموع 5 محصول
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :